Studenti se opět zúčastnili kurzu flair bartendingu

Každoročně naše škola nabízí žákům několik kurzů, kterými si mohou rozšířit své odborné dovednosti. Žáci mají možnost účastnit se kurzů týkajících se barmanství, umění přípravy dokonalé kávy či animačních kurzů.

Hned po zimních prázdninách se skupina odvážlivců přihlásila do kurzu flair bartendingu neboli freestylového barmanství. Ve čtyřech nabitých dnech si žáci a žákyně napříč obory a ročníky vyzkoušeli ty největší „frajeřinky“ barmanského světa. Umění flair barmanství je obdivováno širokou i odbornou veřejností, především díky jeho vysoké náročnosti. Účastníci kurzu se mohli přesvědčit, že freestylovému barmanství se nelze naučit ze dne na den, ale je potřeba několika letého tréninku, aby všechny osvědčené a efektní figury a triky byly provedeny dokonale.

IMG_4501

Nicméně kurz splnil svůj účel – všechny zúčastněné nadchl a každý dokázal na jeho konci provést sestavu triků, za kterou by se nemuseli stydět v žádném pořádném baru. Kromě samotného házení šejkrem a lahví se žáci učili i základy working flairu, který lze použít při každodenní barmanské praxi. Přeci jen, rozbít si nešikovným vyklouznutím lahve z ruky celý barový inventář je noční můrou každého barmana.

Rozsah kurzu byl vskutku široký. V teoretických hodinách jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o řádě alkoholických nápojů, způsobech jejich výroby či specialitách. Vedoucí kurzu teoretické poznatky doplňoval osobními zkušenostmi z dlouholeté praxe v baru, zajímavostmi z oblasti těch nejkvalitnějších a nejluxusnějších destilátů a snažil se ze studentů vymýtit mnoho barmanských předsudků a špatně vžitých, ve světě dávno překonaných, zásad.

IMG_4528

Velkou část praktických hodin tvořila také samotná práce za barem – namíchaných koktejlů bylo během kurzu opravdu hodně. Pod odborným dozorem instruktora Pavla se žáci učili správně šejkovat, míchat, zdobit a nalévat. A nikdo neodešel s prázdnou – kromě nových dovedností, zážitků, inspirace a nezbytných modřin (flairová tréninková láhev je poměrně těžká) si všichni účastníci kurzu odnesli skripta barmanství a certifikát o úspěšném absolvováním. Děkujeme Pavlovi z brněnského Spirit Baru a Martinovi z Cocktail Servisu, vedoucím kurzu :-)