Cergas a Biden ve Varšavě!

Na konci února se naše škola a Joe Biden vypravili na pár dnů do Varšavy. Druhý den k nám do hotelu přicestoval a povečeřel s námi i český premiér Petr Fiala.

Nevěříte? Věřte a vězte, že zažít něco takového se jen tak někomu nepovede. Pravda, americký prezident si datum své návštěvy summitu devíti evropských zemí včetně ČR zřejmě nevybíral s ohledem na nás a i náš příjezd do centra Varšavy přesně v okamžiku, kdy jím projížděla jeho kolona, byla jen šťastná shoda okolností, ale fakt, že si naše škola vybírá na svých zájezdech hotely vhodné i pro předsedu vlády našeho státu, rozhodně náhodný není.

Už jen hodinová cesta letadlem z ostravského letiště Leoše Janáčka na varšavské letiště Frederika Chopina polskými aerolinkami byla pro mnohé velkým zážitkem.

Luxusní pětihvězdičkový hotel Intercontinental, který spolu s dalšími mrakodrapy obklopuje a naštěstí už i zastiňuje vedle stojící a mnoha Poláky neoblíbený Palác kultury, který zde v 50. letech nechal postavit sám Stalin na důkaz své nadvlády (nejen) nad celým Polskem, nám zajistil mimo jiné i bazén nad hlavou, když jsme se v něm (myšleno v hotelu, nikoli v bazénu) po dvě noci ukládali ke spánku.

Tento více než 160 m vysoký mrakodrap totiž až ve svém posledním 43. patře disponuje wellness zařízením s v Evropě nejvýše položeným vnitřním bazénem v Evropě, v němž jsme se po oba večery rádi vykoupali, protože i kompletní wellness služby byly v ceně zájezdu, na nějž ředitelka školy přispěla každému žákovi více než pěti tisíci korunami. Bohaté snídaně, tříchodová večeře nebo raut, o nějž jsme se dělili s českou vládní delegací, pak už jen celý zážitek dokreslili.

A co všechno jsme ve Varšavě viděli? Krom tradičních atraktivit, jako je např. Královský hrad, prezidentský palác nebo městské hradby, sklidila u žáků velký úspěch i návštěva Muzea iluzí, a především pak (jako správní gastronomové jsme jej nemohli vynechat) i návštěva Muzea polské vodky.

A protože i zpáteční let proběhl bez jakýchkoli potíží, nemusí vás ani nás děsit konečné hodnocení zájezdů žákem, který konstatoval, že: „Zájezd byl peckovní, za mě úplná BOMBA!!!“ Ostatně – s výbuchy nadšení našich žáků jsme se setkali už přímo ve Varšavě. Pojeďte příště s námi!

IMG_20230dgd221_141338

Videa z našeho peckovního výletu můžete zhlédnout na našem instagramovém profilu.

https://1url.cz/lrxp5

https://1url.cz/5rxpc