Na Den věží klidně i ve svátek!

Komu by se chtělo na státní svátek do práce? No jasně – nám, učitelům a žákům střední školy cestovního ruchu a gastronomie! Proč? Nemohli jsme si totiž nechat ujít setkání s šedesáti osmi úžasnými lidmi, co neměli na svatého Václava důležitější práci než se přijít podívat, jak se nám to průvodcuje a obsluhuje ve věži kostela sv. Martina v Blansku.

DSC01739

Tradiční cíl, tradiční průvodci, tradiční obsluha. Proč dnes jít zrovna sem? Nikoli proto, že je vstupné tentokrát zdarma. Nikoli proto, že je mimořádně krásné počasí. Nikoli proto, že k cestě do věže nabízíme na posilnění hned několik druhů ochucených káv. Dokonce ani proto, že jste zde odpoledne mohli vidět pana učitele v roli průvodce (ostatně – naši žáci vás provedou lépe než on).

DSC01737

Těch šedesát osm úžasných lidí (mezi nimi asi dvacítka z našeho Mezigeneračního klubu, na koci už jsem to přestal počítat) přišlo na prohlídku proto, že už ví, že je tam s námi prostě bezva. A ti, kteří to nevěděli, to na nejen věži, ale také o pár dní později při dnu seniorů, poznali. A další to poznají, přijďte za námi na další akce pořádané naší školou!