I naše škola slaví Den seniorů

Už zase bylo 1. října… Už zase byl Den seniorů. Už zase je náš Mezigenerační klub o rok starší. Bylo mu šest, takže už jde do školy. Ostatně – rozumu má až až, tak ať jde. U nás ve škole ho totiž vždycky rádi vidíme, a to nejen ve svátek. Spolu s ním pak máme totiž pocit, že to, co děláme, má smysl. A je přitom úplně jedno, zda to někdo zvenčí ocení tak dobře, jak to umí vedení našeho města.

DSC01757

Tentokrát připadla oslava Dne seniorů na středu 3. října. Sešli jsme se v sále školy, a přestože zvuková aparatura, která ten den právě dorazila do školy, ještě nebyla nainstalovaná, bylo moc dobře slyšet, že vedení školy, učitelé, hosté z vedení města i členové Mezigeneračního klubu mluví stejnou řečí.

Poté, co jsme si všichni připili na zdraví a ochutnali občerstvení servírované našimi žáky gastronomických oborů, přišla řada na filmové umění. Prostřednictvím dvou mediálních kvízů měli všichni zúčastnění možnost vyzkoušet si své znalosti z české filmové historie, často i velmi nedávné. A bylo s podivem, jak dobře se v té nejnovější členové mezigeneračního klubu orientovali.

DSC01760

Zkrátka a dobře – o Mezigenerační klub nemusíme mít ve škole žádné obavy. Aspiruje na samé jedničky!

P. S. V kalendáři jsem si přečetl, že 1. říjen je nejen dnem seniorů, ale rovněž i lékařů, hudby a cyklistiky. Takže hodně zdraví, ať nám to tu společně hezky souzní a šlape!