Dny Evropského dědictví jsou již tradicí

Dny evropského dědictví v Blansku se letos uskutečnily během druhého zářijového víkendu. Tato každoročně konaná akce je široké veřejnosti již dobře známá. Každý může v předem stanovených dnech navštívit a vidět jindy nepřístupné prostory památek. Vzhledem k bohaté historii a kulturnímu dědictví naší země se stala tato událost velkým lákadlem nejen pro poznání chtivé nadšence.

Už tradičně se do samotné realizace aktivně zapojili žáci naší školy, konkrétně oboru Cestovní ruch. V praxi si tak mohli vyzkoušet průvodcovskou činnost a podílet se na organizačním zajištění akce, a to v prostředí již dobře známém a neodmyslitelně patřícím k naší škole, kterým kostel sv. Martina bezesporu je.

IMG_4122

I počasí nám letos vyšlo na jedničku a žákům tak nic nebránilo v tom, přivítat návštěvníky s úsměvem na tváři. Zájemci si měli možnost vybrat ze čtyř prohlídkových tras. Jako vždy byly připraveny komentované prohlídky interiéru a exteriéru kostela, rovněž bylo možné spatřit Blansko z jiné perspektivy, a to z vyhlídky z kostelní věže. Odměna ve formě krásného výhledu za zdolání několika desítek schodů určitě stála za to.

Pro děti byly nachystané výtvarné dílničky a v rámci doprovodného programu se zájemci mohli dozvědět něco o historii kostela, která byla prezentována pomocí expozice. Po prohlídce byla možnost občerstvení v provizorní kavárničce v prvním patře věže.

IMG_4140

I když návštěvnost nebyla tak vysoká jako v minulých letech, tak se studenti i pedagogové zhostili přidělených úkolů se ctí a patří jim velký dík za reprezentaci školy.

 

 

Akce

Turistická sezona na věži
Turistická sezona na věži

Věž kostela sv. Martina Blansko

7.5.2022
3. kolo přijímacích zkoušek
3. kolo přijímacích zkoušek

druhé patro budovy školy

27.5.2022