Dny Evropského dědictví jsou již tradicí

Dny evropského dědictví v Blansku se letos uskutečnily během druhého zářijového víkendu. Tato každoročně konaná akce je široké veřejnosti již dobře známá. Každý může v předem stanovených dnech navštívit a vidět jindy nepřístupné prostory památek. Vzhledem k bohaté historii a kulturnímu dědictví naší země se stala tato událost velkým lákadlem nejen pro poznání chtivé nadšence.

Už tradičně se do samotné realizace aktivně zapojili žáci naší školy, konkrétně oboru Cestovní ruch. V praxi si tak mohli vyzkoušet průvodcovskou činnost a podílet se na organizačním zajištění akce, a to v prostředí již dobře známém a neodmyslitelně patřícím k naší škole, kterým kostel sv. Martina bezesporu je.

IMG_4122

I počasí nám letos vyšlo na jedničku a žákům tak nic nebránilo v tom, přivítat návštěvníky s úsměvem na tváři. Zájemci si měli možnost vybrat ze čtyř prohlídkových tras. Jako vždy byly připraveny komentované prohlídky interiéru a exteriéru kostela, rovněž bylo možné spatřit Blansko z jiné perspektivy, a to z vyhlídky z kostelní věže. Odměna ve formě krásného výhledu za zdolání několika desítek schodů určitě stála za to.

Pro děti byly nachystané výtvarné dílničky a v rámci doprovodného programu se zájemci mohli dozvědět něco o historii kostela, která byla prezentována pomocí expozice. Po prohlídce byla možnost občerstvení v provizorní kavárničce v prvním patře věže.

IMG_4140

I když návštěvnost nebyla tak vysoká jako v minulých letech, tak se studenti i pedagogové zhostili přidělených úkolů se ctí a patří jim velký dík za reprezentaci školy.