Dny evropského dědictví a Zažít Blansko jinak

Již tradičně jsme se o víkendu 10.–11. září zúčastnili akce Dny evropského dědictví (Europian Heritage Days), během kterých měla veřejnost jedinečnou možnost navštívit neobyčejné památky a budovy, jenž jindy bývají nepřístupné, a vzhledem k bohaté historii a kulturnímu dědictví naší země se stala tato událost velkým lákadlem nejen pro poznání chtivé nadšence. Tradičně se do samotné realizace aktivně zapojili žáci naší školy, konkrétně oboru Cestovní ruch, kteří si tak v praxi mohli vyzkoušet průvodcovskou činnost a podílet se na organizačním zajištění akce v areálu blanenské farnosti.

Zájemci měli na výběr několik prohlídkových tras. Jako vždy byly připraveny komentované prohlídky interiéru a exteriéru kostela sv. Martina, milovníci kouzelných výhledů se zase mohli podívat do kostelní věže a spatři tak Blansko z jiné perspektivy. Dalším prohlídkovým okruhem pak byl exteriér kostela a památník Karoliny Meineke.

V neděli 11. září se zároveň konal čtvrtý ročník pouliční sousedské slavnosti Zažít Blansko jinak, na níž místní zájmové skupiny, firmy, spolky, školy apod. mohli představit vše, co dělají a čím jsou zajímavé. Naši školu zde letos prezentovaly studenti druhých ročníků.

Screeiizgigigiunshot 2022-11-18 11.06.57

Našim studentům děkujeme za reprezentaci školy na obou akcích! Dny evropského dědictví a Zažít Blansko jinak