Oslavili jsme výročí vzniku samostatného československého státu

Do oslav stoletého výročí vzniku Československé republiky se zapojila i naše škola. Pedagogové a studenti si připravili slavnostní výstup na věž kostela sv. Martina s českou vlajkou, akci podpořili významné osobnosti, členové Mezigeneračního klubu a taktéž obyvatelé města Blanska.

IMG_4268

Slavnostní výstup na věž proběhl v neděli 28. října v areálu kostela sv. Martina. Akce byla zahájena proslovy vzácných hostů – promluvila také paní senátorka Jaromíra Vítková, která všem přítomným připomněla důležitou myšlenku Jana Wericha: „Národ, ať je malý anebo velký, nesmí nikdy ztratit svou původnost. Jinak by přestal být národem.“

Po přivítání hostů se mohlo přikročit k výstupu na věž a zamávání vlajkou České republiky. První výstup patřil paní senátorce Vítkové, panu místostarostovi Jiřímu Crhovi, paní ředitelce Martě Truhlářové a v neposlední řadě paní Janě Sotolářové, zástupkyni za Mezigenerační klub. Poté si mohli mávání vlajkou nad Blanskem vyzkoušet i ostatní přítomní. Při výstupu návštěvníky provedli věží kostela studenti naší školy. Oslavu stoletého výročí doplnila také studentská expozice o historii naší vlasti a věžní kavárnička s nápoji v národních barvách.

P1140305

Přestože říjnové počasí oslavám příliš nepřálo, akce proběhla v nadšeném a slavnostním duchu. Pokud mohu mluvit za návštěvníky, studenty a pedagogy, všichni byli rádi, že si připomněli důležitost národu, češství a pospolitosti právě na akci organizované Střední školou cestovního ruchu a gastronomie v Blansku.